Travis Touch Go

Travis Touch Go

6

Miesto

Travis Touch Go

Hodnotenie

7.6/10

  • preklady v prijateľnej kvalite.

  • nepravdivé informácie o počte použitých prekladových vyhľadávačov a vôbec sa nehovorí o miere presnosti prekladu, čo sú kľúčové informácie pre uvedomelého používateľa elektronických prekladačov.

S týmto prístrojom sme sa ocitli tak trochu v kaši. Na jednej strane vyzerá inteligentne a výrobca sa môže pochváliť takmer nemožným počtom jazykov (155), na druhej strane sú však preklady do a z niektorých skutočne zlej kvality. Viac ako 20 jazykov je navyše k dispozícii iba na písomný preklad, pretože nemajú k dispozícii rozpoznávanie reči ani výslovnosť. Pre prekladač reči je to obrovská nevýhoda.

Nechápte nás zle, prekladač … funguje. Vykonáva svoju jedinú funkciu, preklady sú dostatočné - aj keď nie bezchybné - ale to je všetko. A hoci sme sami seba presviedčali, že si môžeme pred touto malou nepríjemnosťou zakryť oči, nemôžeme si nevšimnúť priepasť medzi Travisom a inými poprednými výrobcami, pokiaľ ide o prístup na internet (bez ktorej žiadny elektronický prekladač vlastne nemôže fungovať). Travis Touch Go je vybavený SIM kartou s dátami 1 GB, ktorá je k dispozícii iba 1 mesiac od nákupu (alebo kratšie, ak si ho používateľ vyčerpá). Potom musí používateľ obnoviť dátový balík za 24 $ ročne, znovu mu však dá iba 1 GB, čo znamená, že ak prekladač často používate, budete si musieť neustále dokupovať ďalšie dátové balíčky! To sa dá len ťažko vysvetliť vzhľadom na jednoduché dostupné riešenia, ktoré poskytujú ostatní konkurenti.

Logo

Copyright © 2024 rebricek-prekladacov.sk