Články

Články

Dubaj — prečo ho navštíviť? GITEX a iné novinky

Dubaj — prečo ho navštíviť? GITEX a iné novinky

V Dubaji sa toho v poslednej dobe deje veľa, vrátane jedného z najväčších a najvýznamnejších technologických veľtrhov na svete s názvom GITEX. Napriek tomu je Dubaj vo všeobecnosti vzrušujúce mesto. Priťahuje množstvo turistov z celého sveta, ktorí chcú zažiť vzrušenie z populárnych jázd na safari spolu s možnosťou vyliezť na najvyššiu stavbu sveta, Burj Khalifa. Toto mesto je tiež atraktívnou destináciou pre podnikateľov a investorov a keďže je skutočne medzinárodným mestom, víta ľudí z celého sveta.

Čítaj viac
Vreckový prekladač jazykov alebo aplikácia na preklad: čo je lepšie?

Vreckový prekladač jazykov alebo aplikácia na preklad: čo je lepšie?

Viacjazyčná komunikácia zohráva v modernom svete dôležitú úlohu. Je to čoraz dôležitejšie aj kvôli technickému pokroku, ľahkému cestovaniu a potrebe pracovať v zahraničí. Ľudský prekladateľ vám nemôže vždy pomôcť. Máme teda dve možnosti: naučiť sa nový jazyk alebo využiť výhody prekladateľa. Bolo by však nemožné najať ľudského prekladateľa zakaždým, keď v práci alebo na dovolenke potrebujeme hovoriť iným jazykom. Zadajte: vreckové prekladače a prekladové aplikácie.

Čítaj viac
5 kľúčových vecí, ktoré musíte vedieť pred nákupom prekladača

5 kľúčových vecí, ktoré musíte vedieť pred nákupom prekladača

To je dobre, pretože máte veľa možností na výber. Musíte však zistiť, čo je dôležité, pokiaľ ide o prekladateľské zariadenia, pretože nie všetky elektronické prekladače sú si rovné. Niektoré prekladače sú dnes na trhu prakticky zbytočné.

Čítaj viac

Vlastniť elektronický prekladač môže byť veľmi veľkou výhodou. Využijete ho pri pracovných povinnostiach, štúdiu či výletoch s priateľmi. Od potreby jeho využitia závisí aj správny výber. Aby sa nezmýlili a vybrali si ten najlepší hlasový prekladač práve pre Vás, prečítajte si naše recenzie a hodnotenia týchto šikovných prístrojov.

Automatický prekladač v biznise

Máte problém so zahraničným dodávateľom? Alebo sa vy snažíte expandovať na zahraničný trh? Potrebujete automatický prekladač, ktorý ovláda odborné slovníky. Pomôže vám teda nielen pri výbere jedla z jedálneho lístka, ale aj v technickej či medicínskej oblasti. Takýto elektronický prekladač dokáže napríklad preložiť text zmluvy alebo dohovoriť sa naraz aj s viacerými účastníkmi stretnutia alebo online mítingu.

Cestovanie s hlasovým prekladačom

Cestovanie má rád takmer každý. Kto by nerád navštívil historické pamiatky, pochodil vrcholky hôr, videl nádherné mestá či počúval šum mora? Problém s jazykovou bariérou môže vyriešiť hlasový prekladač, ktorý ovláda množstvo jazykov, dokáže rozpoznať vašu reč a nahlas vysloví preklad v želanom jazyku. Pomocou elektronického prekladača môžete preložiť aj rôzne nápisy na letiskách, menu v reštauráciách alebo hoci aj ponuku wellness v hoteli.

Hlasový prekladač na vzdelávanie

Pokiaľ plánujete štúdium v zahraničí, správne zvolený hlasový prekladač bude presne to, čo potrebujete. Preloží výklad vyučujúceho, otázky spolužiakov, no aj text zo skrípt. A to môže byť vlastnosť zachraňujúca mnohé hodiny strávené nad knihami. Doplnkové funkcie najlepších prekladačov na trhu, ako napríklad prekladač fotografií, vám spolu s kvalitným prekladom uľahčia štúdium aj celkový pobyt v zahraničí.

Elektronický prekladač v práci

Poznáte ten pocit, keď vás pošlú služobne na jednanie do zahraničia a vám zviera žalúdok pri pomyslení na tie problémy v lietadle, hoteli či na konferencii? Aj v takom prípade u nás nájdete vhodné riešenie v podobe hlasového elektronického prekladača. Existujú však zásadné rozdiely medzi prekladačmi – kým niektoré sú priamo vybavené odbornými slovníkmi, kvalita prekladu iných veľmi nepoteší. Preto je vhodné dôkladne si porovnať prístroje a vybrať si ten najlepší elektronický prekladač.

Logo

Copyright © 2024 rebricek-prekladacov.sk