Najlepší prekladač viet a textu

Zmeny a nové trendy na trhu s elektronickými prekladačmi v roku 2017

Máte tiež pocit, že z roka na rok existujú výrobky s technológiami, ktoré ste niekde predtým videli? Presnejšie povedané, myslím - ktoré ste videli v sci-fi filmoch?

Babel fish - ušný prekladač a tlmočník, môže byť k dispozícii už v tomto roku?

Je toto rok, kedy budeme vidieť očakávané uvedenie na trh mnohých zariadení pre preklad? Všetko nasvedčuje, že áno. Táto technológia, ktorá je navrhnutá s cieľom umožniť komunikáciu medzi dvoma ľuďmi, ktorí hovoria rôznymi jazykmi a v reálnom čase, je na dosah ruky.

Premiéra Illi oznámená okázalo v lete roku 2016 sa neuskutočnila. Možno, že tento rok nás firma prekvapí a budeme mať možnosť požiadať o bozk dievča, ktoré nehovorí naším jazykom, pomocou malej vecičky pripojenej k nášmu krku? Ili reklamná kampaň 2016 vyzerala veľmi sľubne.

Ďalšou novinkou na trhu elektronických prekladačov môžu byť malé slúchadlá s názvom Pilot. Jeho modernistický vzhľad pripomína malé ryby z románu Stopárov sprievodca po Galaxii. Úlohou slúchadla je prekladať v reálnom čase počas rozhovoru medzi dvoma ľuďmi, ktorí nehovoria rovnakým jazykom. Tu opäť máme pomerne zaujímavú a romantickú reklamu o láske za hranicami. Premiéra zariadenia je plánovaná na máj 2017, ale doteraz výrobca len vyzbieral peniaze od potenciálnych zákazníkov.

Podľa neoficiálnych informácií získaných z Vasco Electronics sme zistili, že aj oni plánujú spustenie zariadenia so slúchadlami, čo umožní dvom ľuďom, alebo dokonca viacerým, komunikovať v rôznych jazykoch medzi sebou. Výrobca oznamuje premiéru zariadenia už v máji tohto roku. Takže tu vidíme skutočné preteky v zbrojení medzi spoločnosťami špecializujúcimi sa na výrobu elektronických prekladačov. Ktorý z nich bude najlepší a uspie v rýchlo a efektívne uvádzaných prekladačoch na trhu? Alebo možno nás prekvapí niekto iný?

Pre skutočné simultánnosti týchto zariadení budeme s najväčšou pravdepodobnosťou musieť počkať niekoľko rokov, avšak súčasná podoba rýchlosti prekladu je veľmi pôsobivá!