Najlepší prekladač viet a textu

Zhrnutie prezentácie trhu elektronických prekladačov v roku 2016

V roku 2016 sme mali veľké odchody, ale aj veľké novinky. Bolo tam niekoľko opätovných vydaní a návratov. Zjavná bola tiež tendencia k odklonu od tradičných foriem inovácií v oblasti hardvéru.

Rozlúčka s Luxa a P900  

Ectaco nechce vypadnúť z trhu, cítil závan konkurencie, ako napríklad Vasco elektroniky, a tiež opustili svoju tradičnú formu skladacích zariadení (skladacie zariadenie s klávesnicou) a prešli so svojimi prekladačmi na modernejší hardvér s dotykovým displejom. Je pravda, že počet prekladov sa stále nemôže porovnávať s tým, čo ponúkajú konkurenti, ale nasleduje trendy, ktoré sú v čele s produktmi, ako je napríklad Traveler a Translator od Vasco Electronics.

Premiéra C-Pen Dictionary

Novinkou roku 2016 bol určite slovník C-Pen. Jedná sa o šikovné zariadenie na preklady vybavené Oxford slovníkom, ktorý je k dispozícii v siedmich jazykoch. Potešia sa iste tí, ktorí ovládajú angličtinu a chcú rozšíriť svoje jazykové zručnosti alebo rozšíriť ich rozsah, napr. aj v čínštine, ruštine alebo francúzštine.

Premiéra Vasco Traveler Solid 2

Ocenený v roku 2015, Vasco Traveler Solid sa v roku 2016 dočkal svojho dôstojného nástupcu. Výrobca zlepšil nový hardvér - oveľa rýchlejší procesor a viac pamäte RAM, ktoré majú vplyv na rýchlosť všetkých aplikácií v tomto zariadení, ako aj zvýšenie kapacity úložiska dát. Nástupca Vasco Solid bol vybavený batériou s väčšou kapacitou, ktorá významne predlžuje prevádzkovú dobu. Ďalšou výhodou môže byť svieži a nový vzhľad samotného zariadenia, ako aj aplikácie, ktoré sa zdajú lepšie a lepšie každý rok.

Zariadenia triedy A + od Vasco Electronics

 Myslím, že každý, kto mal možnosť vyskúšať Vasco Translator s textovým skenerom prizná, že som mal pravdu, je to naozaj zariadenie vyššej triedy. Zvlášť pôsobivá je plynulosť jeho prevádzky a neuveriteľná intuitívnosť skenera. Pripojenie k zariadeniu Vasco prebieha rýchlo a jediným tlačidlom, schopnosť skenovať dlhý text v riadku pre niekoho, kto je znalcom zahraničnej tlače ako ja, je dokonalý podporný systém. Premiéra päť - palcového zariadenia so skenerom predchádzala svetovému predstaveniu zariadenia s QWERTY klávesnicou. Pre mňa ako silného zástancu dotykovej obrazovky nie je toto riešenie veľkým krokom vpred, iste však uspokojí tých, ktorí ocenia tradičnú formu zadávania textu do prekladača. Zariadenie je pohodlné, ľahké a určite sa hodí k obchodným postupom v zahraničí.

A čo v roku 2017?

Rok 2016 bol plný mnohých nových verzií, premiér a odchodov. Predpoklady hovoria, že nadchádzajúci rok 2017 nás v tomto smere nesklame, no o tom budem písať čoskoro. Šťastný nový rok!