Najlepší prekladač viet a textu

ili – stojí za to investovať do produktu, ktorý neexistuje?

Veľké množstvo startup-ov boli v poslednom čase úspešné po celom svete. Čo sú zač? Ako fungujú? Sú fér? Prečo sú tak populárne a ziskové? V tomto blogu sa bližšie pozrieme na tento fenomén. Bližšie som sa pozrel na príklady elektronických prekladačov a musím priznať, že som inšpirovaný tohtoročným humbukom o Logbarovom ili a Waverly Labs The Pilot, ktoré boli uvádzané ako science fiction prichádzajúce k životu.

Startup a davové financovanie – čo sú zač?

 

V jadre každého startup-u je fantastický nápad - osoba alebo skupina ľudí stojaca za nápadom sa snažia urobiť si cestu z mála k bohatstvu bez akéhokoľvek rizikového kapitálu. Všetko, čo majú, je horlivý optimizmus.

V prípade služieb, počítačových programov alebo aplikácii to znie celkom možne. Nepotrebujete továreň, montážne linky, robotníkov - niekedy všetko, čo potrebujete, ste vy.

Avšak k vytvoreniu hmatateľného výrobku je potrebný starý spôsob myslenia, aby bol nápad ziskový. Spôsoby získavania finančných prostriedkov sa líšia od úverov, a to prostredníctvom “obchodných anjelov” alebo “davového financovania”, s čím sa dosiahne úplne nová úroveň v internetovej ére. Môže byť získané obrovské množstvo peňazí od akýchkoľvek ľudí na celom svete - stačí ich presvedčiť, že to, čo budete robiť, je jedným z najviac inovatívnych myšlienok všetkých čias. Avšak to nie je také jednoduché byť platený za neexistujúci produkt - to si vyžaduje čas a úsilie ... ale dá sa to urobiť.

Aj napriek tomu, že potenciálni zákazníci riskovať veľa, ale stále kupovať veci, ktoré ešte ani neboli vyrobené. Niekedy životný cyklus výrobku skončí s pekným obrázkom a videom presadzujúcim svoje prednosti - s ľuďmi, ktorí už za to zaplatili, bez predmetu a bez peňazí.

SIGMO – viac ako 3,000 ľudí podvedených

Jeden z najznámejších prípadov je pokus vyrábať SIGMO prekladače. Mimoriadne pestré a dobre pripravené kampane podviedli 3,371 ľudí do sponzorovania produktu, ktorý nikdy nevznikol. SIGMO tím získal takmer $ 250,000 od dôverčivých zákazníkov prostredníctvom obľúbeného portálu davového financovania Indiegogo, zatiaľ čo predpokladaná cena výroby by bola len $ 15,000.

Spoločnosť sa zaviazala uviesť na trh svoj prístroj v roku 2014 ... ale to sa nikdy nestalo. Na začiatku bola premiéra odložená a neskôr znovu. Je to už takmer tri roky a luďom, ktorí "kúpili" prekladač, nezostáva nič iné než napísať negatívnu spätnú väzbu na stránke davového financovania. Tí ľudia, ktorí investovali od $ 1 do $ 4.100, chcú dostať svoje peniaze späť - ale SIGMO sa javí bez známok života.

Slávny “Babel Fish” – slúchadlový prekladač

Ďalším produktom v našej známej kategórii prekladačov, ktoré aj naďalej inšpiruje predstavivosť ľudí je “The Pilot”. Slávny "Babel Fish" vyzerá ako vynález z sci-fi vďaka svojmu tvaru a použitiu. Jeho premiéra už bola však preložená trikrát! Malo byť vyrobené v septembri 2016, ale bola odložená až do mája roku 2017. Zatiaľ čo v marci 2017 bolo oznámené, že “The Pilot” nebude pripravený skôr ako na jeseň 2017. Je to konečný dátum uvedenia na trh? Naozaj si nemôžeme byť istí.

Waverly Labs, spoločnosť zodpovedná za úvodnú myšlienku, je startup financovaný štedrými sponzormi. Projekt získal neuveriteľný objem peňazí $ 4.424.256, takmer 20.000 ľudí, ktorí si chcú kúpiť “The Pilot” za 199 $ za kus. Do konca prázdnin budeme vedieť, či Waverly Labs splní svoj sľub a pošle svoj magický prekladač zákazníkom.

Budeme tiež vedieť, či zariadenie funguje tak, ako je popísané vo svojej reklame. Andrew Ochoa, riaditeľ spoločnosti, uviedol pre časopis Forbes: "Táto vec nie je “Babel Fish” bude fungovať len za určitých podmienok". Aké sú tieto "určité podmienky"? To nevysvetľuje.

Snažil som sa kontaktovať Waverly Labs o “The Pilot” a dokonca som navštívil ich kanceláriu v Brooklyne. Nedostal som žiadnu odpoveď a nenašiel som tam - na adrese uvedenej ako sídlo Waverly Labs je len priestor s kanceláriami na prenájom.

ili – prekladač, ktorý neexistuje

V roku 2015, spoločnosť s názvom Logbar začala kampaň s cieľom produkovať prekladače. Ich potencionálny produkt nazvaný ili chystal revolúciu vo svete prekladania na základe promo videa Logbar. V januári 2016, počas veľtrhu CES v Las Vegas, spoločnosť Logbar oznámila, že uvedie svoj výrobok počas leta. Od tej doby sme o nich vôbec nič nepočuli.

Stále nemôžem overiť, či Logbar hľadá sponzorov alebo zákazníkov. Ak máte nejaké správy, dajte mi prosím vedieť. Môj email je j.draper@gmail.com Ale čo viem iste je, že Logbar zhromažďuje údaje o ľuďoch, ktorí chcú kúpiť prekladač prostredníctvom ich webových stránok ... údaje, ako vaše meno alebo adresa, ktoré môžu byť použité proti vám. Lepšie byť v bezpečí, ako neskôr ľutovať.

Ring – múdre riešenie, ktoré nezodpovedá očakávaniam

Povesť spoločnosti Logbar je ešte viac pochybná po podobnej situácii v roku 2013, keď získali viac ako $ 880.000 od 5,161 ľudí pre "Ring" cez davovo finančný portál Kickstarter, kde propagovali produkt, ktorý neexistoval. “Ring” tiež dostal ocenenie inovácie na CES a zopár zákazníkov skutočne dostala konečný produkt. Tieto názory nemali ale žiadne ilúzie. Nebolo to to, čo sa očakávalo.Hype – o neexistujúcom produkte

Nehovorím, že každý startup je odsúdený na neúspech alebo spustený kvôli podvodu. Niekedy je to skvelý spôsob ako si splniť sny. Avšak príklady jasne ukazujú, že dobrý marketing môže ľahko oklamať tisíce ľudí, ktorí hľadajú inovatívne riešenia.

Svet každodenne produkuje stovky inovatívnych produktov navrhnutých tak, aby slúžili ľudom a zlepšili ich životy. Niektoré sa nikdy neuskutočnia, zatiaľ čo niektoré sa stanú nenahraditeľným. Veľa z nich sú proste podvod. To stojí za analýzu trhu a výrobcov, skôr než budete investovať do niečoho, čo bude buď pracovať inak, než ste očakávali alebo sa ani nikdy nevyrobí!

V konečnom dôsledku, ak hľadáte elektronický prekladač zo sci-fi filmu, mali by ste si skontrolovať existujúce ponuky skôr než budete investovať do typov výrobkov uvedených v tomto blogu. Možno niektoré z nich uspokoja vaše potrieby? Moja rada je mať prehľad o trhu, prečítajte si recenzie a zistite si top 10 zoznamy, než sa rozhodnete použiť svoje peniazmi.

Dúfam, že môj článok vám pomôže vybrať si to najlepšie!