Najlepší prekladač viet a textu
Zhrnutie roku 2019 v odvetví prekladačov

Zhrnutie roku 2019 v odvetví prekladačov

Rok 2019 bol pre prekladače dobrý rok, no vývoj nových zariadení sa zastavil, pretože sa zastavil celý svet. Už teraz premýšľame, čo vám napíšeme budúci rok...? Zostávame však optimistickí.

Tłumacze

 

Bol to dobrý rok, ale…

Rok 2019 sa začal dlho očakávanou premiérou nového prekladača od Vasco Electronics. Výrobca prekladača Vasco Mini 2 je svetovým lídrom v oblasti elektronických prekladačov a zdôrazňuje, že jeho ponuka je 100% poľským produktom. Preskúmali sme všetky kampane a zistili sme, že vyššie uvedená skutočnosť je v reklamách výrobcu zdôraznená. Veľmi nás teší, že zariadenie, ktoré zákazníci z celého sveta tak vysoko hodnotia, pochádza z Európy.

Spoločnosť Vasco Electronics ako jediný výrobca na svete dáva zákazníkom do rúk produkt úplne pripravený na použitie bez dodatočných nákladov a predplatného. Čo to znamená v praxi? Zakúpením produktu Vasco Mini 2 môžete prekladať a hovoriť zadarmo vo viac ako 50 jazykoch v 150 krajinách.

Vasco Mini 2 má zabudovanú SIM kartu s bezplatným a neobmedzeným internetom pre preklady bez akýchkoľvek obmedzení, kartu nie je potrebné "obnovovať" na mesiac alebo rok, nie sú účtované žiadne poplatky za kredit. To je veľký benefit, pretože ich konkurenti požadujú platbu za ďalšie použitie, a mnoho krát nie malé čiastky, ale až 100 EUR, ako v prípade Pocektalk.

Vasco Mini 2 je pripravený na použitie okamžite po zapnutí. Funguje nezávisle, nemusíte sa pripojiť k smartfónu ani si stiahnuť mobilnú aplikáciu. Vo februári tohto roku bolo zariadenie Vasco Mini 2 ocenené prestížnym ocenením GLOMO 2020 award. V súčasnej dobe je to číslo jedna! Zaujímalo by nás, čím nás Vasco Electronics v roku 2020 prekvapí?

Vasco Mini

 

V jednom z obchodov v Las Vegas sme si všimli nový, predtým neznámy prekladač Jarvisen, ktorý je vybavený veľmi bohatou špecializovanou slovnou zásobou a prekvapuje kvalitou prekladu. Nepochybne toto zariadenie stojí za pozornosť. Bohužiaľ, prekážkou pri používaní tohto prekladača sú vysoké náklady vo výške 499 dolárov. Absentujú tiež spotrebiteľské recenzie a spätná väzba, čo môže byť odrádzajúce. Určite sa ešte pozrieme na tohto výrobcu.

V roku 2019 sme spoznali aj prekladač Dosmono T2. Prekladač bol zaujímavý vďaka dostupnosti až 72 jazykov. Ak ich však chcete používať, musíte používať SIM kartu, ktorá vám umožní pripojenie k internetu a tým aj ďalšie náklady na používanie.

Aj už známe zariadenia ako Pocketalk alebo Langogo, ako už bolo spomenuté vyššie, si tiež vyžadujú dobitie kariet alebo zakúpenie predplateného paušálu, ​​čo spôsobuje vyššie náklady na používanie. Tieto spoločnosti sa snažia túto prekážku nejako obísť a ponúkajú štartovací internetový balík na rok alebo 2 roky, ale potom musíte bohužiaľ akceptovať skutočnosť, že zariadenie prestane fungovať a budete nútení investovať znova.

Travis Translator

 

Travis Translator je ďalšie zariadenie, ktoré vás môže podržať počas cestovania, rozprávania alebo štúdia. Rovnako ako Dosmono, Pocketalk, Langogo alebo Jarvisen však vyžaduje nákup SIM karty a náklady na používanie sú pre cestovateľské prístroje veľmi vysoké. Travis zašiel ešte o krok ďalej a založil nadáciu, ktorej heslom nie je lámanie jazykových bariér, ale potreba pochopiť a počuť človeka. Za každé zakúpené zariadenie získa nadácia 2,5$, ktoré investuje do procesu digitalizácie menšinových jazykov, a elektronických slovníkov, aby sa v budúcnosti mohol každý spojiť so všetkými. Vznešené, blahoželáme k zaujímavej iniciatíve. Túto tému budeme tiež pozorne sledovať.

Netrpezlivo čakáme, kedy výrobcovia vyrobia diskrétne zariadenie nezávislé od pripojenia k inému prístroju a pbude prekladať v reálnom čase. Fantázia? Myslíme, že nie. We think it will happen. S tak prudko sa vyvíjajúcou technológiou by smesa ho mohli čoskoro dočkať.

 

Výrobcovia sa stále snažia vytvoriť niečo, na čo celý svet čaká - prekladač vo forme telefónu, ktorý by fungoval hladko a nezávisle, ako vo filme Star Trek (pamätáte?), kde bola slávna scéna s komunikáciou bez bariér pravdepodobne inšpiráciou pre vytvorenie slúchadlových prekladačov.

Prvým takýmto prekladačom je spoločnosť PILOT predstavená v roku 2018. Po premiére zákazníci poslali spoločnosti Google veľa otázok týkajúcich sa slúchadla prekladača. PILOT však sklamal zákazníkov, ukázal sa ako neúplná odpoveď na potreby trhu. Prekladač funguje až po inštalácii prekladateľskej aplikácie a slúchadlo je iba doplnkovým modulom.

Krátko po PILOTe sa objavil prekladač WT2 Plus, ktorý pracoval podobným spôsobom ako PILOT prostredníctvom Bluetooth slúchadiel. V tomto prípade je to o niečo efektívnejšie (testovali sme oboje) a tu jeden smartphone stačil na komunikáciu, a nie ako v prípade PILOT - dva. Toto zariadenie však nezískava na popularite, pretože vyžaduje stiahnutie prekladateľskej aplikácie do smartfónu. Samotná komunikácia nanešťastie nevyzerá ako v reklamách a ako by sme snívali.

Vasco Mini

 

Koniec roka bol veľmi napínavý...

V septembri zaplavila internet vlna bannerov s prekladačom Muama Enence. Na túto situáciu sme reagovali v našom článku, v ktorom navrhujeme, ako si vybrať prekladač, ktorý nám bude slúžiť bez problémov. Prečítajte si toto:

https://rebricek-prekladacov.sk/clanky/veci-ktore-musite-vediet-pred-nakupom-prekladaca-fraz.

 

Od zákazníkov sme dostali otázky, prečoMuama ENENCE nie je zahrnuté v rebríčku a aký je názor nášho tímu. Odpoveď nájdete nižšie:

Muama Enence nie je prekladačom, a preto sme ho nehodnotili. Je to v skutočnosti hands-free súprava pre aplikáciu. Pri hľadaní recenzií sme narazili na veľké množstvo negatívnych vyhlásení, ktoré dokazujú, že zákazníci produkt nedostali alebo že vrátenie tovaru nie je akceptované. Zákazníci tiež nedostali po vrátení peniaze.

Európske spotrebiteľské centrum (EVC) dostáva proti tomuto výrobcovi početné sťažnosti. Prípad bol opísaný:

Iní výrobcovia prekladačov a najväčší obchod s prekladačmi Elektronické Prekladače sa tiež zmienili o agresívnej kampani spoločnosti Muama https://elektronicke-prekladace.sk/.

Stránka https://elektronicke-prekladace.sk/ jasne uviedla, že toto zariadenie nepredáva a nikdy to robiť nebude. Požiadali tiež zákazníkov, aby vrátili zariadenie Muama tam, kde bolo zakúpené, tj. od výrobcu. Elektronické Prekladače nám povedali, že od novembra zaznamenali veľa telefonátov a e-mailov týkajúcich sa žiadosti o pomoc v procese sťažnosti spoločnosti Muama napriek tomu, že nie sú predajcami týchto zariadení.

Travis Translator na druhej strane uverejnil článok, v ktorom varoval pred Muama Enence.

Spoločnosť Vasco Electronics, Travis aj https://elektronicke-prekladace.sk/ prevzali sociálnu zodpovednosť za zníženie rozsahu podvodov. Možno aj vďaka týmto krokom klesol počet podvedených zákazníkov.

 

Technologické veľtrhy - naša vedomostná základňa o prekladačoch

Naše vedomosti o prekladačoch, spotrebnej elektronike a technologických inováciách získavame hlavne z veľtrhov elektroniky, kde sa môžeme stretnúť s vystavovateľmi a hovoriť s výrobcami. Boli sme prítomní ako hostia na IFA v Berlíne a na najväčšom elektronickom veľtrhu CES 2020 v Las Vegas. Plánovali sme tiež ísť na veľtrh MWC v Barcelone, ktorý bol ale zrušený kvôli obavám z infekcie koronavírusu, ktorá postihla celý svet.

Smark

 

Počas tohto veľtrhu bol prekladač Vasco Mini 2 oficiálne ocenený cenou GLOMO 2020 v kategórii https://www.mwcbarcelona.com/global-mobile-awards/winners/ „Best connected consumer device“. Zariadenie Vasco Mini 2 vo svojej kategórii súťažilo s takými obrami ako LG, LetinAR. Toto je obrovský globálny úspech poľskej firmy Vasco Electronics.

Porota zhrnula víťazstvo Vasco Mini 2 takýmto spôsobom:

„Inteligentný, špecifický produkt, ktorý rozumie svojmu cieľovému trhu - táto spoločnosť sa zamerala na dobré fungovanie prístroja a jednoduchosť, čo sú dobré pracovné princípy.“ Ako sme už spomenuli, tento veľtrh sa nekonal, ale zo sociálnych médií vieme, že cena za prekladača Vasco Mini 2 sa dostala k producentovi. Gratulujeme tomuto malému zariadeniu.

 

Smark

Koronavírus obmedzil mnohých ľudí a zastavil celý svet ... tiež zastavil cestovanie ... Dúfame, že nezastavil výrobcov pri zlepšovaní cestovateľského vybavenia.