Články

Najlepší prekladač viet a textu
Záber na panorámu Dubaja s púšťou v popredí.

Dubaj — prečo ho navštíviť? GITEX a iné novinky

V Dubaji sa toho v poslednej dobe deje veľa, vrátane jedného z najväčších a najvýznamnejších technologických veľtrhov na svete s názvom GITEX. Napriek tomu je Dubaj vo všeobecnosti vzrušujúce mesto. Priťahuje množstvo turistov z celého sveta, ktorí chcú zažiť vzrušenie z populárnych jázd na safari spolu s možnosťou vyliezť na najvyššiu stavbu sveta, Burj Khalifa. Toto mesto je tiež atraktívnou destináciou pre podnikateľov a investorov a keďže je skutočne medzinárodným mestom, víta ľudí z celého sveta.

Čítaj viac >>

Obrázok mobilného zariadenia držaného v ženských rukách s mestom v pozadí.

Vreckový prekladač jazykov alebo aplikácia na preklad: čo je lepšie?

Viacjazyčná komunikácia zohráva v modernom svete dôležitú úlohu. Je to čoraz dôležitejšie aj kvôli technickému pokroku, ľahkému cestovaniu a potrebe pracovať v zahraničí.

Ľudský prekladateľ vám nemôže vždy pomôcť. Máme teda dve možnosti: naučiť sa nový jazyk alebo využiť výhody prekladateľa. Bolo by však nemožné najať ľudského prekladateľa zakaždým, keď v práci alebo na dovolenke potrebujeme hovoriť iným jazykom. Zadajte: vreckové prekladače a prekladové aplikácie.

Čítaj viac >>

Na porovnanie mnoho prekladačov fráz

5 kľúčových vecí, ktoré musíte vedieť pred nákupom prekladača

To je dobre, pretože máte veľa možností na výber. Musíte však zistiť, čo je dôležité, pokiaľ ide o prekladateľské zariadenia, pretože nie všetky elektronické prekladače sú si rovné. Niektoré prekladače sú dnes na trhu prakticky zbytočné.

Čítaj viac >>

Zhrnutie roku 2019 v odvetví prekladačov

Zhrnutie roku 2019 v odvetví prekladačov

Rok 2019 bol pre prekladače dobrý rok, no vývoj nových zariadení sa zastavil, pretože sa zastavil celý svet. Už teraz premýšľame, čo vám napíšeme budúci rok...? Zostávame však optimistickí.

Čítaj viac >>

Najlepšie prekladače na trhu

Odvetvie elektronických prekladačov v súčasnosti prechádza obdobím rýchleho rastu. Výrobcovia inovujú zariadenia neuveriteľným tempom a vytvárajú nové, ktoré prekladajú v reálnom čase nielen prijateľný, ale konečne takmer ľudsky presný preklad.

Čítaj viac >>

Prečo je Vasco Translator dobrá voľba pre výučbu cudzieho jazyka?

Učiť sa cudzí jazyk umožňuje získať cestovné skúsenosti s cieľom zlepšiť zamestnateľnosť, študovať v zahraničí, získať vedomosti o novej kultúre a dokonca aj získať nových priateľov. Pri tom, či sa jedná o osobné alebo profesionálne záujmy, je dôležité naučiť sa každú časť cudzieho jazyka, vrátane gramatiky a slovnej zásoby, rovnako ako ich správne použitie vo vetách.

Čítaj viac >>

Ako si vybrať elektronický prekladač?

Musíte sa najprv sami seba opýtať otázku: Prečo potrebujete elektronický prekladač? Otázka účelu je dôležitá. Elektronický prekladač je prenosný, ľahko ovládateľný prístroj, ktorý obsahuje všetky písomné a hovorené nástroje na pomoc pri učení cudzieho jazyka alebo pri cestovaní do zahraničia.

Čítaj viac >>

Zhrnutie prezentácie trhu elektronických prekladačov v roku 2016

V roku 2016 sme mali veľké odchody, ale aj veľké novinky. Bolo tam niekoľko opätovných vydaní a návratov. Zjavná bola tiež tendencia k odklonu od tradičných foriem inovácií v oblasti hardvéru.

Čítaj viac >>

Zmeny a nové trendy na trhu s elektronickými prekladačmi v roku 2017

Máte tiež pocit, že z roka na rok existujú výrobky s technológiami, ktoré ste niekde predtým videli? Presnejšie povedané, myslím - ktoré ste videli v sci-fi filmoch?

Čítaj viac >>

ili – stojí za to investovať do produktu, ktorý neexistuje?

Veľké množstvo startup-ov boli v poslednom čase úspešné po celom svete. Čo sú zač? Ako fungujú? Sú fér? Prečo sú tak populárne a ziskové? V tomto blogu sa bližšie pozrieme na tento fenomén. Bližšie som sa pozrel na príklady elektronických prekladačov a musím priznať, že som inšpirovaný tohtoročným humbukom o Logbarovom ili a Waverly Labs The Pilot, ktoré boli uvádzané ako science fiction prichádzajúce k životu.

Čítaj viac >>